Psychoterapeuta Uzależnień, Pedagog

Tel.:  886-727-977

E-mail:  a.tomaszewska@altea-poznan.pl

Jestem certyfikowanym Specjalistą Psychoterapii Uzależnień.

 

Jestem także magistrem pedagogiki w zakresie Pracy Socjalnej. 

 

Ukończyłam „Studium Terapii Uzależnień” rekomendowane przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii (podmiotem szkolącym było: Towarzystwo Rozwoju Rodziny w Zielonej Górze). Specjalizuję się w terapii pacjentów uzależnionych od alkoholu (także tych z głęboką destrukcją alkoholową).

Posiadam doświadczenie w pracy terapeutycznej z osobami bezdomnymi uzależnionymi. Od maja 2014 roku do października 2018 roku pracowałam jako specjalista psychoterapii uzależnień na Dziennym Oddziale Terapii Uzależnienia od Alkoholu oraz w poradni uzależnienia od alkoholu w Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Zielonej Górze (na oddziale dziennym również w roli koordynatora – kierownika oddziału).

W poradni uzależnienia od alkoholu prowadziłam grupy popołudniowe: grupę tożsamości alkoholowej, grupę wstępną dla kobiet współuzależnionych oraz grupę zapobiegania nawrotom picia. W latach 1999 – 2011 jako pracownik naukowy pisząc rozprawę doktorską i publikując artykuły, zajmowałam się problematyką uzależnień i profilaktyki uzależnień.

Ukończone szkolenia:

  • szkolenie z zakresu „Dialogu Motywującego„,
  • szkolenie: „Certyfikowany Partner Centrum Zdrowia Psychicznego”,
  • szkolenie z zakresu „Pomocy Terapeutycznej dla Osób Uzależnionych z Doświadczeniem Traumy„,
  • szkolenie podstawowe „Profilaktyka i Terapia Uzależnień Behawioralnych” – hazard, uzależnienie od Internetu, zakupoholizm, itp.,
  • szkolenie z zakresu „Pomocy Parze Dotkniętej Problemem Uzależnienia„.
 
Jako psychoterapeuta kieruje się zasadami Kodeksu Etycznego Psychoterapeuty.