W Centrum Psychoterapii ALTEA zajmujemy się także terapią zaburzeń osobowości. Szczególnie zajmujemy się pracą z pacjentami cierpiący na zaburzenia osobowości typu „borderline (z pogranicza) oraz Narcystycznymi Zaburzeniami Osobowości.
Pojęcie zaburzenie osobowości „b​orderline”, czyli „osobowość z pogranicza”​ oznacza typ zaburzenia ​osobowości​, wedle którego pacjent odczuwa stany wewnętrznej pustki, chaosu czy niepokoju (szczególnie, gdy jest dłuższy czas sam) i przeżywa często trudności w określeniu swoich potrzeb, preferencji (również płciowych) oraz tego, co czuje, kim jest oraz dokąd zmierza. Poza tym osoby cierpiący z powodu tego​ zaburzeniami często odczuwają silną potrzebę zależności​, tzn. w relacjach mogą być, np.: zaborcze, chorobliwie zazdrosne, itp. Jednocześnie panicznie bojąc się porzucenia. Osoba taka może w jednym momencie „idealizować” partnera i nie wyobrażać sobie życie bez niego, a chwilę później go „dewaluować” czując do niego, np.: wstręt i nienawiść. Efektem takiego przeżywania relacji z innymi jest ich niestabilność czy trudność w zbudowaniu satysfakcjonującej, opartej na zaufaniu oraz bliskości relacji z drugą osobą.
Psychoterapia osób cierpiących na zaburzenie osobowości typu „​borderline”​ powinna być poprzedzona staranną diagnozą – zajmuje to z reguły 3 sesje konsultacyjne​. Po stwierdzeniu zaburzeń tego typu, wskazana jest psycho​terapia indywidualna w wymiarze najczęściej 2 sesji w tygodniu. Czasami połączona powinna zostać z farmakoterapią (szczególnie w początkowym okresie terapii).​ 
Niestety w Polsce leczenie pacjentów „z pogranicza” nie jest ​refundowane. Jak pokazują badania najskuteczniejszą formą ​psychoterapii dla tych osób jest psychoterapia psychodynamiczna oparta o tzw. „model terapii zogniskowanej na przeniesieniu” (Transference Focus Psychoterapy).