Jak zachować trzeźwość, gdy Twój partner imprezuje w tym sezonie wakacyjnym

Unikanie pokusy wypicia zbyt dużej ilości alkoholu, gdy twój partner nalega na ostrą zabawę w tym sezonie wakacyjnym, nie jest celem niemożliwym do osiągnięcia. Przy odrobinie przygotowania, samoświadomości i podjęciu proaktywnych kroków, możesz poradzić sobie z zachowaniem trzeźwości - pomimo tego, co może zrobić twój partner.

To nie jest konkurs, więc nie czuj, że musisz za nim nadążać.

To, co często zdarza się podczas świątecznych spotkań, to fakt, że alkohol zaczyna płynąć bez końca. Nikt nie zdaje sobie sprawy z tego, ile wypija, albo traci rachubę w trakcie dobrej zabawy. Picie w nadmiernych ilościach podczas wakacji może być prawdziwym problemem. CDC definiuje "binge drinking" jako spożywanie czterech lub więcej napojów alkoholowych podczas jednego posiedzenia; w przypadku mężczyzn jest to pięć. Kiedy planujesz wziąć udział w jednej z takich imprez, pamiętaj, że nie bierzesz udziału w konkursie. Nie musisz nadążać za wszystkimi innymi, w tym za swoim partnerem, za każdym razem, gdy zamawiana jest kolejka drinków lub ktoś wstaje, by wznieść improwizowany toast. Jeden drink prowadzi do kolejnego i kolejnego i tak dalej, aż ty, twój partner i wielu wokół was przekroczy swój limit.

Nalegaj na posiłek przed wyjściem na imprezę.

Pomóż sobie, wkładając do żołądka solidne jedzenie przed wyjściem z partnerem na świąteczne spotkanie, na którym będzie podawany alkohol. W ten sposób zmniejszysz prawdopodobieństwo, że spożyty przez Ciebie napój równie szybko podniesie poziom alkoholu we krwi (BAC). Po spożyciu posiłku jest też mniej prawdopodobne, że będziesz chciała przesadzić z konsumpcją alkoholu. Dzięki temu możesz wypić jednego drinka, jeśli tego pragniesz, bez poczucia, że jesteś imprezowiczem. Ponadto, upewnienie się, że twój partner je przed imprezą, może spowolnić spożycie alkoholu przez niego lub przez nią.

Naładuj drinka, dodaj wody lub toniku i popijaj powoli.

Utrzymanie własnej trzeźwości, gdy inni wokół ciebie, w tym twój partner, nadal piją drinki, wymaga przyjęcia strategii spowolnienia. Jednym ze sposobów na to jest jak najdłuższe pielęgnowanie pierwszego drinka. Dodawaj do napoju wodę lub tonik, aby utrzymać go napełnionym. Możesz również zacząć od sody, wody gazowanej lub mineralnej, albo przeplatać drinki jednym z tych napojów bezalkoholowych. Nikt nie zwraca uwagi na to, co znajduje się w Twojej szklance. Dopóki wygląda na pełną, a Ty popijasz od czasu do czasu, nie będą mądrzejsi. Nie będą cię też nękać, żebyś wypił i wypił jeszcze jednego.

Porozmawiaj z partnerem o tym, jak przeszkadza ci jego/jej picie.

Musisz być szczery ze swoim partnerem, jeśli picie non stop podczas wakacji jest czymś, do czego masz pretensje lub co obciąża wasz związek. Nie chodzi o to, że próbujesz zmienić zachowanie swojego partnera, ale dajesz mu do zrozumienia, że to całe picie jest dla ciebie uciążliwe. Może to być tak, że mówisz, że robisz wszystko, co w twojej mocy, aby utrzymać swoją trzeźwość lub, jeśli nie masz problemu z alkoholem, że sprawia ci to dyskomfort, kiedy twój partner i inni upijają się na oślep i zaczynają mówić i robić rzeczy, których nie robiliby na trzeźwo. Może twój partner nie ograniczy swojego picia w tym sezonie wakacyjnym, ale ty wyrazisz swoje uczucia, a to jest ważne dla twojego dobrego samopoczucia i spokoju umysłu.

Umów się, że przyjdziesz późno i wyjdziesz wcześnie.

Jednym ze sposobów na ograniczenie problemów wynikających z picia zbyt dużej ilości alkoholu przez partnera jest zorganizowanie swojego przybycia na imprezy, wydarzenia, zajęcia i spotkania tak późno, jak to tylko możliwe i posiadanie ważnego powodu, aby opuścić uroczystości wcześniej. Należy pamiętać, że partner, który chce zaangażować się w świąteczną wesołość, będzie prawdopodobnie nieco przeciwny tej strategii. W takim przypadku może się okazać, że będziecie musieli podróżować osobno. Albo umówcie się, że wyjdziecie kiedy będziecie chcieli, a waszego partnera odwiezie do domu trzeźwy przyjaciel, taksówka lub firma przewozowa.