Uczciwe terapie odwykowe: Dobre, złe, brzydkie

Powrót do zdrowia powinien dawać poczucie nadziei. Jednak dla wielu osób, które żyją z uzależnieniem, wielkość nieznanego w procesie zdrowienia może być paraliżująca. Niepewność co do tego, co przyniesie przyszłość, może powstrzymać cię przed uwolnieniem się z łańcuchów uzależnienia i szukaniem pomocy w leczeniu, na którą zasługujesz.

 

Strach przed tym, co może przynieść przyszłość lub, co gorsza, porażka, są potężnymi czynnikami odwracającymi uwagę od satysfakcjonującego życia, na które zasługujesz. Ten strach i wahanie przed zadawaniem ważnych pytań mogą sprawić, że przejdziesz w tryb walki lub ucieczki, ale uzyskanie odpowiedzi jest jedyną drogą naprzód, nawet jeśli jest to stresujące. Więc jak wygląda powrót do zdrowia? Jak to się czuje?

 

Ważne jest, abyśmy skupili się na szczerej odpowiedzi na te pytania. Gorsze od niewiedzy jest przedstawianie wyidealizowanego obrazu, który zbytnio odbiega od rzeczywistości. Pełne nadziei, błyszczące koncepcje nie pomagają nikomu, jeśli nie są zgodne z rzeczywistością tego, z czym będziesz musiał się zmierzyć po powrocie.

 

Jeśli potencjalne drogi, które prowadzą poza uzależnienie, wydają się zawsze kończyć zgubieniem się, pozwól nam pomóc ci w uczciwym spojrzeniu na to, co może być w zapasie w twoim wyzdrowieniu.

 

Jak wygląda powrót do zdrowia?

Szczerze (i to jest powód, dla którego tu jesteśmy), odzyskiwanie będzie odczuwane jako wiele rzeczy. Wiele z nich może nie być zbyt dobrych. Czuje się jak trzeźwienie, przechodzenie przez odstawienie dla niektórych, i doświadczanie pierwszych nieśmiałych kroków trzeźwego życia. Podobnie jak w przypadku malucha, który uczy się chodzić, kroki te mogą być chwiejne, niechlujne i frustrujące.

 

Podczas gdy aktywne uzależnienie mogło być odczuwane jako unikanie lub odrętwienie, powrót do zdrowia może być odczuwany jako bombardowanie niekończącym się strumieniem zbyt wielu rzeczy. Może być fizycznym wyzwaniem, emocjonalnym chaosem lub jak rollercoaster doświadczeń, po którym nigdy nie można złapać oddechu.

 

Często powrót do zdrowia kojarzy się bardziej z gniewem, zaprzeczaniem i żalem niż z oczekiwanym poczuciem ulgi. Prawda jest taka, że powrót do zdrowia jest procesem żałoby. Będziesz żałować wyborów, których dokonałeś i tych, których nie dokonałeś. Każdy krok w tych pierwszych dniach może boleć.

 

Jak wygląda powrót do zdrowia?

Wygląda jak długa droga z wyblakłą mapą. Wyzdrowienie wygląda jak reszta twojego życia, zależna od tych pierwszych, niepewnych kroków. Wygląda to jak tworzenie ciągłego systemu wsparcia na którym można się oprzeć, z wbudowaną łaską na błędne kroki i nowe drogi. Powrót do zdrowia oznacza podążanie niechlujnymi ścieżkami, z własnymi kreatywnymi rozwiązaniami problemów, z którymi inni ludzie mogli się nie zetknąć lub których nie są w stanie zrozumieć.

 

Niezależnie od tego, czy szukasz trzeźwości od substancji czy procesupowrót do zdrowia wygląda jak twórcza troska o całego siebie. Od utrzymywania poziomu stresu w ryzach do wypełniania czasu i leczenia nudy w trzeźwości, powrót do zdrowia wygląda jak staranne zarządzanie czasem i regulacja emocjonalna.

 

Odwaga trwa tylko chwilę; wybór trzeźwości to wybór, którego możesz dokonać w ułamku sekundy. Jednak pozostanie trzeźwym i przejście przez proces zdrowienia to styl życia. Nic cię nie powstrzymuje, oprócz ciebie, i nie ma nic odważniejszego niż bać się i zdecydować się na zrobienie tego mimo wszystko.

 

Jesteś na dobrej drodze, ponieważ znalazłeś się tutaj, badając te przerażające "co by było gdyby". Podążanie w kierunku wyzdrowienia jest jak chodzenie w kierunku krawędzi klifu. Zdobywanie trzeźwości może być jak zrzucanie się z niej z zawiązanymi oczami, ale my będziemy twoją siatką bezpieczeństwa.