4 wskazówki, jak bawić się na trzeźwo w dniu 4 lipca

Nadszedł ten czas w roku! Słońce bije w dół, zapach bbq łaskocze Cię w nos, a w uszach słyszysz dźwięki i huki, gdy ciemne niebo rozświetla się odcieniami czerwieni, bieli i błękitu. Niezależnie od tego, czy jest to Twój pierwszy trzeźwy czwarty lipca, czy trzydziesty, zawsze istnieje szansa, że niespodziewanie przypomnisz sobie zapach kogoś, kto popija alkohol (niech ktoś mi powie, jaka jest definicja popijania) lub częstuje Cię zimnym. Choć możesz być przygotowany na ten dzień i wieczór, warto pamiętać o kilku wskazówkach, które pozwolą Ci uniknąć pułapek, jakie mogą Cię spotkać podczas świętowania wolności.

Zawsze miej plan działania

Wielkie święta mogą przypominać dawne dni, zanim wycofałeś się ze sceny imprez i picia. Zaplanuj dzień. Idź na spotkanie, do grupy wsparcia lub na imprezę trzeźwościową. Zorganizuj własną trzeźwą imprezę! Jeśli ktoś zaprasza Cię na imprezę, a Ty masz złe przeczucia, nie idź na nią. Upewnij się, że jesteś otoczony ludźmi, którzy znają i szanują Twoją drogę. Jeśli zrobi się nieprzyjemnie, przygotuj plan wyjścia i zaplanuj, kiedy chcesz wyjść. Miej kogoś, kto Cię wspiera, np. sponsora lub dobrego przyjaciela, pod numerem szybkiego wybierania, jeśli jeszcze z nim nie jesteś.

Miej przy sobie napój bezalkoholowy

Jeśli jesteś na imprezie z udziałem alkoholu, a inni ludzie nie wiedzą o Twojej podróży, nie zajmuj sobie rąk i miej zawsze przy sobie napój bezalkoholowy. Unikniesz w ten sposób osób, które ciągle pytają Cię, czy chcesz się czegoś napić.

Skup się na jedzeniu

Czy są jakieś lepsze wakacje, by doskonalić swoje umiejętności w grillowaniu? Daj z siebie wszystko, jedząc czerwone, białe i niebieskie ciasteczka Rice Krispy. Czwarty lipca to nie tylko piwo, ale gdy utkniemy w głowie, łatwo się na nim skupić. Poświęć trochę czasu na przygotowanie fajnych letnich sałatek i dań. Jeśli będziesz się cieszyć z dobrego jedzenia, łatwiej będzie Ci nie skupiać się na alkoholu.

Zachowaj trzeźwość na pierwszym miejscu

Pamiętaj, by na pierwszym miejscu stawiać zdrowienie. Pamiętaj, że twoim celem numer jeden jest utrzymanie trzeźwości i zrób wszystko, co musisz zrobić, aby zachować tę mentalność. Jeśli wszystko staje się przytłaczające i drink zaczyna wyglądać dobrze, traktuj wszystko jako jedną godzinę, minutę, sekundę i chwilę po kolei. Miej przyjaciół i najważniejsze osoby wspierające w szybkim wybieraniu numeru, jeśli jeszcze nie są z Tobą. Jeśli masz koncerty, mów o nich. Lepiej jest mówić głośno, niż cierpieć w milczeniu. Pamiętaj, o ile lepiej jest być trzeźwym, i odtwarzaj kasetę z minionymi wakacjami. Jeśli zachowanie trzeźwości jest twoim głównym priorytetem, wszystko inne będzie wydawało się nieistotne.