Śmierć Tylera Skaggsa, miotacza Aniołów, to mieszanka fentanylu, oksykodonu i alkoholu

W zeszłym tygodniu Los Angeles Times poinformował, że raport toksykologiczny sporządzony przez biuro egzaminatorów medycznych hrabstwa Tarrant ujawnił przyczynę śmierci byłego miotacza baseballowego Aniołów, Tylera Skaggsa. Znaleziono go martwego na kilka godzin przed meczem z Texas Rangers w jego pokoju hotelowym 1 lipca. Potwierdzono, że Skaggs miał w organizmie fentanyl, oksykodon i alkohol, co spowodowało, że zadławił się własnymi wymiocinami.

Podczas gdy śmierć została uznana za nieszczęśliwy wypadek, raport z autopsji odpowiedział na kilka pytań dotyczących śmierci 27-latka, rodzina miotacza wysłała oświadczenie do Timesa, w którym poinformowała, że ich zdaniem pracownik Angels Baseball mógł dostarczyć Skaggsowi narkotyki i obecnie rozważają podjęcie kroków prawnych.

"Jesteśmy wdzięczni za pracę detektywów z policji w Southlake i ich trwające śledztwo w sprawie okoliczności śmierci Tylera. Byliśmy zszokowani, gdy dowiedzieliśmy się, że może to być związane z pracownikiem Los Angeles Angels. Nie spoczniemy, dopóki nie poznamy prawdy o tym, w jaki sposób Tyler wszedł w posiadanie tych narkotyków, a także kto je dostarczył. W tym celu zatrudniliśmy adwokata Rusty'ego Hardina, który będzie nam pomagał".

Zagrożenia związane z fentanylem

W chwili śmierci Skaggs miał 0,122 promila alkoholu we krwi (ponad dopuszczalną normę 0,08), 3,8 nanogramów na mililitr fentanylu i 38 nanogramów oksykodonu, środka przeciwbólowego wydawanego na receptę. Używanie oksykodonu jest surowo zabronione przez Major League Baseball.

Rzecznik prasowy Major League Baseball, Pat Courtney, powiedział, że przedstawiciele ligi zapoznali się z oświadczeniem rodziny. "Nie wiedzieliśmy o tym zarzucie i zbadamy sprawę" - powiedział.

Fentanyl to silny syntetyczny opioid podobny do morfiny, ale 50-100 razy silniejszy w przeliczeniu na masę ciała. Zażyty w niekontrolowanym stężeniu przez niczego niepodejrzewających użytkowników lub przez osoby, których tolerancja na opioidy nie została zwiększona w wyniku długotrwałego stosowania, jest bardziej prawdopodobne, że nawet niż opioidy przepisywane na receptę spowoduje zatrzymanie oddechu i śmierć.

Śmierć Skaggsa wywołała u Aniołów gwałtowny wzrost emocji. W noc jego śmierci mecz został przełożony, a drużyna przeniosła się do nowego hotelu. Po powrocie na boisko następnego dnia Aniołowie powiesili koszulkę Skaggsa w ławce i wyryli jego inicjały z tyłu kopca miotacza. Właściciel Aniołów, Arte Moreno, nazwał śmierć Skaggsa "ciosem w serce", a kiedy drużyna rozegrała następny mecz u siebie, matka zmarłego miotacza, Debbie, rzuciła pierwszą piłkę.

Każdy z zawodników miał na sobie numer 45 Skaggsa, a miotacze Taylor Cole i Felix Pena razem wzięci zaliczyli no-hitter.

"Czuję się, jakby anioł patrzył na nas z góry" - powiedział Pena po hiszpańsku na boisku po ostatnim outie.

Brad Ausmus, menedżer Angels, nazwał ten mecz jednym z najbardziej wyjątkowych momentów, jakie przeżył w ciągu 25 lat pracy w baseballu. Przed meczem powiedział również, że przyczyna śmierci Skaggsa nie będzie miała dla niego znaczenia, gdy zostanie ujawniona.

"W tym momencie nie obchodzi mnie to" - powiedział Ausmus dziennikarzom. "Jego strata jest jego stratą, a pustka pozostaje niezależnie od przyczyny. Nie spieszy mi się, żeby się tego dowiedzieć. Wiem tylko, że Tylera Skaggsa nie ma już wśród nas. Miał wielu przyjaciół i rodzinę, którym bardzo na nim zależało. Powód jego śmierci nie jest tym, co boli; boli fakt, że umarł".

"Jesteśmy pogrążeni w głębokim smutku"

Aniołowie wydali również oświadczenie na temat autopsji Skaggsa. "Tyler był i zawsze będzie ukochanym członkiem rodziny Aniołów i jesteśmy głęboko zasmuceni, gdy dowiadujemy się, co było przyczyną tej tragicznej śmierci" - powiedziała drużyna. "Angels Baseball zapewnił pełną współpracę i pomoc policji w Southlake podczas prowadzenia dochodzenia".

Pamiętany bardziej ze względu na swoje życie niż śmierć, Skaggs rozegrał 96 startów w siedmiu sezonach w lidze, w których zaliczył 28-38 z wynikiem 4.41 E.R.A. Jednak jako młody lewy obrońca wciąż był obiecujący i w tygodniach poprzedzających jego śmierć pokonał Toronto Blue Jays i St. Louis Cardinals w kolejnych meczach na wyjeździe, pozwalając na jeden bieg i zero spacerów w łącznie 12 1/3 inningów.