Wspólne wyzwania, przed którymi stają uzależnieni po udanym odwyku od narkotyków

Życie po odwyku narkotykowym może wydawać się niepewne i przytłaczające. Jednak poprzez zrozumienie wyzwań, że większość odzyskania uzależnionych twarz po udanym pobycie w ośrodku odwykowym narkotyków, można poczynić przygotowania, aby ustawić się na sukces po powrocie do domu.

  • Społeczne - Używanie narkotyków jest często zachowaniem społecznym. Jeśli większość Twoich przyjaciół to narkomani, prawdopodobnie będziesz musiał znaleźć nowych przyjaciół po odwyku. Jeśli chcesz chronić swoją trzeźwość, będziesz musiał otaczać się ludźmi, którzy szanują Twoją decyzję o nieużywaniu narkotyków, zachęcają Cię do osiągnięcia sukcesu i wspierają Cię, gdy pojawia się pokusa powrotu do nałogu. Twoje życie po odwyku narkotykowym będzie wiązało się z dużą ilością poszukiwań siebie, aby znaleźć nowe hobby, zainteresowania i grupy społeczne.
  • Finansowe - Wielu zdrowiejących uzależnionych, którzy byli w stacjonarnym odwyku narkotykowym przez dłuższy czas, nie pracowało lub zarabiało podczas leczenia. Jednak po zakończeniu ich programu odwyku narkotyków, wielu uzależnionych odzysku znaleźć, że ich sytuacja finansowa jest wyzwaniem i mają ograniczone zasoby. W celu ułatwienia przejścia z odwyku do życia po odwyku narkotykowym, zapytaj koordynatora programu, czy możesz rozpocząć poszukiwanie pracy przed ukończeniem programu.
  • Nawrót choroby- Nawet po udanym leczeniu odwykowym istnieje groźba nawrotu choroby. Trzeźwość i utrzymanie zdrowia to zobowiązania na całe życie. Po pobycie na odwyku narkotykowym będziesz miał przyjaciół i starych znajomych, którzy mogą testować Twoje granice, zachęcać Cię do spróbowania nowych narkotyków lub próbować przekonać Cię, że życie było lepsze, kiedy używałeś. Są to negatywne wpływy, których należy unikać, aby utrzymać trzeźwość.

Jednym z największych zagrożeń, na jakie narażeni są uzależnieni powracający do zdrowia jest przedawkowanie. Większość przypadków przedawkowania występuje po okresie abstynencji od poprzednio używanego narkotyku. Podczas używania, mogłeś zbudować tolerancję na narkotyk, co pozwoliło Ci na używanie coraz większej ilości substancji w czasie bez przedawkowania. Jednak wiele osób, które powróciły do nałogu, zażywa zbyt dużo narkotyków i przedawkowuje je, ponieważ ich organizm nie jest już przyzwyczajony do wysokich dawek. Przedawkowanie większości leków może prowadzić do śpiączki lub śmierci. Życie po odwyku narkotykowym jest jasne i pełne możliwości, ale są też wyzwania, które trzeba będzie pokonać. Zaplanuj je wcześnie, a łatwiej będzie Ci się przystosować do nowego, zdrowego życia.