mgr Małgorzata Tomaszewska

Tel.: 886-727-977

mail: m.tomaszewska@altea-poznan.pl

…..

Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień, magistrem pedagogiki w zakresie pracy socjalnej. Ukończyłam Studium Terapii Uzależnień rekomendowane przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii (podmiotem szkolącym było: Towarzystwo Rozwoju Rodziny w Zielonej Górze). Specjalizuję się w terapii pacjentów uzależnionych od alkoholu (,także tych z głęboką destrukcją alkoholową).
W poradni uzależnienia od alkoholu prowadziłam grupy popołudniowe: grupę tożsamości alkoholowej, grupę wstępną dla kobiet współuzależnionych oraz grupę zapobiegania nawrotom picia. W latach 1999 – 2011 jako pracownik naukowy pisząc rozprawę doktorską i publikując artykuły, zajmowałam się problematyką uzależnień i profilaktyki uzależnień.
Posiadam doświadczenie w pracy terapeutycznej z osobami bezdomnymi uzależnionymi. Od maja 2014 roku do października 2018 roku pracowałam jako specjalista psychoterapii uzależnień na Dziennym Oddziale Terapii Uzależnienia od Alkoholu oraz w poradni uzależnienia od alkoholu w Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Zielonej Górze (na oddziale dziennym również w roli koordynatora – kierownika oddziału).
Ukończone szkolenia:
  • szkolenie z zakresu dialogu motywującego,
  • szkolenie: „Certyfikowany Partner Centrum Zdrowia Psychicznego”,
  • szkolenie z zakresu pomocy terapeutycznej dla osób uzależnionych z doświadczeniem traumy,
  • szkolenie podstawowe z zakresu profilaktyki i terapii uzależnień behawioralnych (hazard, uzależnienie od Internetu, zakupoholizm),
  • szkolenie z zakresu pomocy parze dotkniętej problemem uzależnienia
    .